از همکاران عزیز درخواست میشود نسبت به ثبت نام در سامانه salamat.gov.ir اقدام و کد رهگیری دریافت نمایند. و سپس دستورالعمل های مربوطه را دریافت و عمل نمایند.

 

طلاعیه شماره چهار کمیته اطلاع رسانی ستادملی مقابله با کرونا 

🔹شروع به کار اصناف مشروط به  ثبت نام  در سامانه Salamat.gov.ir و اخذ تعهد التزام به  اجرای ضوابط    سلامت   مقابله با کرونا 

 

🔻اصناف  درصورت تمایل می توانند با ثبت نام و اخذ تعهد برای اجرای دستورالعمل بهداشتی مقابله با کرونا  در  طرح فاصله‌گذاری  هوشمند شروع به کار نمایند 

در این اطلاعیه از همراهی مردم در کاهش ترددهای غیرضروری قدردانی و تاکید براستمرار اجرای فاصله گذاری اجتماعی به عنوان مهم ترین راهکار کنترل همه گیری بیماری کرونا  گردیده است  

  🔻درصورت تمایل اصناف ، آغاز به کار مشاغل «غیر پر خطر » مشروط به اخذ تعهد برای اجرای دستورالعملهای بهداشتی مصوب وزارت بهداشت برای مقابله با کرونا  از تاریخ 23 فرودین در استان‌های کشور و از 30 فروردین در تهران ذکر گردیده و   موارد ذیل به اطلاع عموم می رسد  :

1. 🔻برای  شروع  فعالیت مشاغل کم خطر در طرح فاصله گذاری هوشمند،  کلیه واحدهای صنفی    از صبح جمعه مورخ 22/01/1399 می توانند   در سامانه    salamat.gov.ir    بمنظور  دریافت    دستورالعمل  سلامت محیط کار، شاغلین، مشتریان  و تاييد تعهدنامه بصورت الكترونيكي برای  التزام به  رعايت دستورالعمل هاي بهداشتي مقابله با کرونا   ثبت نام نمایند .

2. 🔻اصناف  پس از  تاييد تعهدنامه ، التزام به رعایت دستورالعمل بهداشتی مقابله با کرونا  بصورت الكترونيكي   -  اخذ كد بهداشتي از طريق سامانه salamat.gov.ir   و نصب  در واحد صنفي می توانند   به فعالیت شروع نمایند   

 

3.   🔻دستورالعمل های سلامت   محیط کار، شاغلین و مشتریان  کلیه مشاغل و اصناف برای مقابله با کرونا  درسامانه : http://markazsalamat.behdasht.gov.ir   دردسترس  عموم اصناف ومردم می باشد 

میلاد یگانه منجی عالم بشریت حضرت مهدی موعود راخدمت همکاران عزیز تبریک عزیز می نمائیم.

 

 

🔵اطلاعیه گام دوم فاصله‌گذاری هوشمند و بازگشایی گام‌به‌گام واحدهای صنفی در استان‌ها و تهران🔵

🔷در پی آخرین مصوبات ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، اتاق اصناف ایران شیوه اجرای این طرح در واحدهای صنفی را مبتنی بر بخشنامه‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت کشور اعلام کرد.

🔹در اطلاعیه اتاق اصناف ایران آمده است: 

🔻«نظر به تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر آغاز به کار بخشی از فعالان اقتصادی در سراسر کشور، بدینوسیله زمان، شیوه و چگونگی بازگشایی‌ها و لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی ابلاغی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را به اطلاع کلیه فعالان صنفی می‌رساند:

1. 🔻طرح گام دوم فاصله‌گذاری هوشمند که مبتنی بر بازگشایی بخشی از واحدهای صنفی است، در استان‌ها از تاریخ شنبه 23/1/1399 و در استان تهران از تاریخ شنبه 30/1/1399 با هماهنگی ستادهای استانی مدیریت بیماری کرونا آغاز خواهد شد.

2. 🔻واحدهای صنفی مجاز به بازگشایی موظفند با مراجعه به درگاه اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ضمن ثبت‌نام در این درگاه، نسبت به دریافت گواهی سلامت، بارکد مربوطه و نصب آن در محل کسب اقدام کنند.

3. 🔻فروشگاه‌های بزرگ و زنجیره‌ای غیر FMCG (غیر سوپرمارکتی، بهداشتی و شوینده)، پاساژ و مجتمع‌های تجاری و بازارهای مرکزی مسقف، آرایشگاه و سالن‌های زیبایی، آموزشگاه‌های رانندگی، رستوران، اغذیه‌فروشی، طباخی و فست‌فود، گرمابه، سونا و ماساژ، روزبازارها و نمایشگاه‌ها، مراکز بازی و تفریحی و گیم‌نت، باشگاه‌های ورزشی و بدنسازی، تالار پذیرایی و سالن مراسم، قهوه‌خانه، چایخانه و تریا مشمول این طرح نبوده و تا اطلاع ثانوی امکان بازگشایی واحدهای خود را ندارند.

♦️تبصره: مطابق مصوبه ابلاغی رستوان و غذای آماده (صرفا بیرون‌بر) مجاز به فعالیت هستند

4. 🔻کلیه واحدهای صنفی در سراسر کشور موظفند تا تاریخ‌های اعلام‌شده فوق مطابق مصوبات و بخشنامه‌های پیشین ستاد ملی کرونا عمل کرده و تحت هیچ عنوان نسبت به بازگشایی واحدهای خود اقدام نکنند.

🔻اتاق اصناف ایران در خاتمه بار دیگر بر رعایت همه ضوابط و اصول بهداشتی که از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا اعلام شده و خواهد شد، تاکید کرده و اشعار می‌دارد اصناف، کسبه، فعالان صنفی و پیشه‌وران سراسر کشور حفظ سلامت آحاد جامعه را اولویت اصلی خود دانسته و از هیچ تلاشی در این مسیر فروگذار نخواهند بود.

 

🔸روابط عمومی اتاق اصناف ایران»

آغاز سال 1398 و بهار طبیعت را خدمت همکاران عزیز تبریک عرض می نمائیم .امبدواریم سال خوبی داشته باشید.